Korpo święta

korpo wielkanocKorporacyjne Wesołych Świąt, czyli jak przetrwać korpo obłudę i nie rzygać świętami zanim jeszcze się zaczną. Na kilka dni przed świętami Cebulowe korpo przechodzi w stan hibernacji. Pracują jedynie nieliczni fanatycy, większość ostentacyjne pokazuje jak ważne są dla nich święta. Mała Mi wolała zostawić sobie urlop na chwilę bardziej dogodną, cóż, normalni wolą odpoczywać podczas urlopu, niż zmieniać jedną harówkę na drugą. Zresztą jest to dobry okres na odrobienie się z robotą, na którą w normalnych warunkach Mała Mi nie ma czasu. Centrum Cebulowa również jest przynajmniej częściowo wymarłe, dlatego drastycznie zmniejsza się ilość debilnych maili. Oczywiście zdarzają się wyjątki jak dziś, gdy o godzinie 10:00 Mała Mi dostaje pozwolenie na wcześniejsze wyjście z pracy (standardowa procedura dzień przed świętami). Nie ukrywajmy Mała Mi dostrzega w tym działaniu jeden z nielicznych plusów Cebulowa. Jednak dzisiejszy mail z pozwoleniem rozwalił jej mózg:

“Decyzją Nam panującego Prezesa Cebulowego Korpo istnieje możliwość zakończenie pracy przez pracowników w dniu dzisiejszym o godzinie 15:00.
Nadmieniamy, iż ostateczna decyzja w powyższej sprawie należy do każdego Cebularza i uzależniona jest od względów biznesowych.”

Mała Mi pominie już biurokratyczny ton, ale wybaczcie, czy to miało wzbudzić w kimś wyrzuty sumienia, że opuszcza robotę wcześniej – w takim razie w przypadku Małej Mi nie wyszło. Z radością uciekła jak tylko się dało. Po kilku godzinach spędzonych na beznadziejnym trwonieniu czasu na wysyłanie życzeń do osób, które ma w dupie oraz odbieraniu przesłodzonych maili od innych Cebularzy uciekła jak najszybciej. Niestety taki urok tej pracy, albo wysyłasz maile z życzeniami do wszystkich możliwych odbiorców, którym tak naprawdę to powiewa, albo bierzesz urlop, by przed tym uciec. Właśnie dlatego Mała Mi nie pożyczy Wam smacznego jajka lub innych bzdur. Niech każdy spędza ten okres jak mu się podoba!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *